
A „Szláv Szeretet Gyűlése” rendezvény vasárnap Kúlán
2026.05.21.
Megtartották Jaroszlav Kombil „Az én feljegyzéseim” című könyvének bemutatóját
2026.05.22.A Kúlai Helyi Nyugdíjas Egyesület tagjai hagyományos ünnepséget rendeztek egyesületük védőszentje, az Urunk mennybemenetele ünnepe alkalmából.
A köszöntőt követően Boško Marinkov presbiter, kúlai parókus mondott ünnepi beszédet. Ezt követően a hagyományoknak megfelelően sor került a slavski kalács megszentelésére és a komaság átadására.
A Kúlai Helyi Nyugdíjas Egyesület elnöke, Miloš Rakočević kiemelte, hogy az ünnep megjelölése jó alkalom arra, hogy a nyugdíjasok kellemes pillanatokat töltsenek együtt egyetértésben és jókedvben, ahogyan az náluk egyébként is szokás. Köszönetét fejezte ki a helyi önkormányzatnak a jelentős támogatásért, amely nélkül az ünnepség megszervezése nem lett volna lehetséges:
„Hagyományosan a Kúlai Helyi Nyugdíjas Egyesület minden évben megünnepli az Urunk mennybemenetelének ünnepét, és rendszeresen nagy összejövetelt tartunk. Ez most csak egy része azoknak a tagoknak, akiket ezekben a helyiségekben fogadni tudtunk. Az ünnepség megszervezését legnagyobb mértékben a helyi önkormányzat támogatása tette lehetővé. Nem tévedek, ha azt mondom, hogy Kúla községben kevesen ünneplik ilyen módon a védőszentjük napját, vagy egyáltalán tartanak slávát. Ez az ünnep nagy jelentőséggel bír nyugdíjasaink számára, mert a mindennapos összejövetelek mellett ez mégis egy különleges alkalom, amely nagyon közel áll a szívükhöz.”




